tel menu

İşçi Sağlığı Ve İş Güvenliği

İşçi sağlığı ve iş güvenliği konusunu sıkça duyduğumuz son yıllarda, son çıkan mevzuatlar işletmelerde bir işçi bile çalışsa iş güvenliği uzmanı bulundurma şartı getirmiştir. Bunu da kısaca OSGB adı verilen Ortak Sağlık Güvenlik Birimi çatısı altında verilen çeşitli eğitimlerle mecburi hale getirmeye çalışmışlardır. OSGB nedir sorusunun cevabı, yönetmelikte tanımlanmış olan sanayi olan veyahut sanayi olmayan her türlü kuruluşta bir sağlık görevlisi ve iş güvenli uzmanı sağlama konusunda yetkili olan ve bu kişilere gerekli eğitimleri veren kurumdur.

Bazı işlerde işçilerin sağlığını tehlikeye sokan maddeler kullanılmakta ya da tehlike sınıfı yüksek iş dalları bulunmaktadır. Bu yüzden işçinin sağlığının güvende olması gerekir. İşçinin sağlığını ve işletmenin imaj ve geleceğini güvence altına bu eğitim sonucu yüksek risk grubunda çalışan işçiler ve işletme için öncelikle bir risk analizi yapılır. Bu analiz sonucu oluşan risk durumuna göre gerekli bilgilendirme ve düzenlemeler yapılır.

Ankara OSGB Danışmanlık ve eğitim konularında yetkili kuruluş olan Net Ankara, uzman kadrosu ile verdiği eğitimlerle yetiştirdiği iş güvenliği uzmanları ile Son mevzuatlara uygun şekil de hizmet vermektedir. OSGB Ankara gibi önemli sanayi bölgelerinin yoğun olduğu şehirlerde oldukça önemlidir. İşçilerin sağlık tetkiklerinden, son dakika değişen yasal mevzuatlara kadar her konuda destekçiniz olan Net Ankara OSGB iş sağlığı ve güvenliği konusunda size her aşamada destek vermektedir.

İş kazalarının yok olduğu bir ülkede yaşamak için siz de bir adım atın ve danışmanlık hizmetimiz sonucu yapılan risk analizi doğrultusunda oluşan stratejik planla harekete geçin. Hem işçilerin sağlığı açısından gereken önlemleri alın hem de işletmenizi yasal mevzuata uygun hale getirin. Risk grubunda yer alan işletmeler için bir işçinin uğrayabileceği can ya da organ kaybı ciddi bir vicdani sorumluluktur ve işletmeniz için de önemlidir.