tel menu

OSGB Ankara

Son günlerde çevrenizde gördüğünüz afişlerde yer alan "İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi" ilanlarının sıklaştığının farkında olmalısınız. Kamu spotlarında da yer alan bu bilgilendirici tanıtım filmi ya da içerikler, işçilerin daha sağlıklı ve verimli bir şekilde çalışmaları için, işverenin yasal çerçeve içinde yer alan bazı sorumlulukları yerine getirmesini sağlayan ve şart koşan bir sistemdir.

OSGB Nedir?

Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi (OSGB), başta fabrika ve risk grubu yüksek işler yapan KOBİ'ler olmak üzere işçi çalıştırılan her kurumda yeni yasa gereği hizmet vermesi gereken, işçilerin sağlığını, güvenliğini, eğitim ve bilinçlendirilmesini sağlayan ve belirli aralıklarla sağlık taramaları yapılan bir ekiptir. Bakanlıkça onaylanan mühendislerin İş Güvenliği Uzmanı olarak görev yapması şarttır. Her işletme zorunlu hale gelmesi, işçilerin sağlığını ve güvenliği korumanın yanı sıra işverenin de iş alanı ile ilgili riskleri bilmesi ve bilinçlenmesi açısında oldukça önemlidir. Net Ankara OSBG, size ihtiyacınız olan risk analizini yaparak gerekli önlemleri almanız konusunda sizi ve çalışanlarınızı bilgilendirmek, acil durumlar ve doğal afetler de sahip olacağınız bir kaçış planı hazırlamak için bilinçlendirmektedir. 

Net OSGB Ankara; öncelikle iş güvenliği uzmanı görevlendirerek iş yerinize gelerek sektörünüze ait sıkça görülen ya da olası iş kazaları konusunda bir risk analizi yaptırır. Daha sonra bu risklere karşı aldığınız önlemler incelenir ya da alabileceğiniz önlemler hakkında bilinçlendirilmeniz sağlanır. Uzman tarafından hazırlanan risk analizi raporunuz sonucu iş kazaları ve işin yarattığı sağlık sorunları hakkında tedbir alarak güvenli bir şekilde çalışmanız sağlanır. Daha sonra işçilerinizi periyodik olarak muayene edecek bir hekim devreye girerek, yemekhane, tuvaletler, genel üretim ve çalışma ortamlarını da inceleyerek gerekli raporu oluşturarak hizmeti sonlandırır. Her iş yerinde mecburi hale gelen bu hizmetten yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.